Cestovná kancelária BALOO

Kto sme?

Srdečne Vás zdravíme! Voláme sa BALOO a sme cestovná kancelária, ktorá sa špecializuje predovšetkým na organizovanie poznávacích zájazdov. Hovorí sa, že život je ako kniha a ten, kto necestuje, číta dookola tú istú stranu. Pravda je naozaj taká, že spoznávanie nových krajín, nových kultúr a rôznych spôsobov života v nás otvára nové obzory. Skúsenosti, ktoré nadobudneme a miesta, ktoré navštívime, v našich spomienkach potom zostanú už navždy.

safari v Murchison Falls NP, Uganda

Safari v Murchison Falls NP, Uganda


Prečo práve názov BALOO?

„Balú“ znamená v hindčine (tak sa hovorí v Indii) „medveď“. Obyčajný medveď, na ktorom nie je nič neobvyklé. Niekoľko známych medveďov sa však volalo, veľmi kreatívne, Balú. Napríklad medveď v Knihe džunglí. No a potom aj ten tučný lenivý medveď – pilot v žltej košeli a červenej čiapke, ktoré mu ladili k jeho vrtuľáku. Brázdil tichomorské ostrovy a zažíval nespočetne veľa dobrodružstiev. Lietadlo mu trochu haprovalo, no vždy bolo jeho miláčikom. Viac prezrádzať nebudeme, no práve on je ten „Balú“, ktorým sme sa inšpirovali.


Čo robíme?

Cestujeme. Spoznávame nové krajiny a pomáhame ich spoznávať aj iným. Milujeme prírodu, ľudí, históriu, jedlo, vône, hudbu, tanec. Milujeme odlišnosti, zaujímavosti, netradičnosti. Nebojíme sa zísť z vyšliapanej cesty a objavovať nové veci.

V našich zájazdoch sa nájde cestovateľ, ktorý chce čo najautentickejšie spoznať novú krajinu, ale aj pohodlný turista. S nami vystúpite na Kilimandžáro, splavíte Níl, prejdete sa po Andách na koni, objavíte veľkoleposť Dubaju či Singapuru, tajuplnosť Petry, chaos Kampaly, nazriete do žeravého krátera vulkánu Nyiragongo. Vyskúšate ťažiť diamanty, pestovať kávu či čaj, pliesť košíky, lisovať arganový olej. Navštívite africkú nemocnicu, nazriete do školy plnej detí. Pozriete sa do očí horskej gorile, nílskemu krokodílovi, levom, slonom, nosorožcom. Uvidíte svet, ktorý je úplne odlišný od toho nášho a zistíte, že ľudia, ktorí v ňom žijú sú ako my. Alebo budete iba nerušene oddychovať na bielych plážach Indického oceánu a piť čerstvú kokosovú šťavu.


Prečo si vybrať práve BALOO?

>  Nesnažíme sa našich zákazníkov nalákať na naoko supernízke ceny, ktoré sa však po pár klikoch vyšplhajú do astronomických výšok. Naše prvé ceny sú konečné a férové a máme jasne uvedené, čo je v nich zahrnuté.

>  Zájazdy organizujeme výlučne v malých skupinkách, čo má svoje neodškriepiteľné pozitíva. S nami sa nemusíte tlačiť v autobuse s ďalšími tridsiatimi ľuďmi, stále na niekoho čakať, bojovať o miesto s najlepším výhľadom a naťahovať uši, aby ste počuli sprievodcu. My sa prispôsobíme Vám, Vaše zážitky sú pre nás prioritou. Pre nás je dôležitá kvalita, nie kvantita.

>  Chcete ušetriť na sprievodcovi, ste dobrodružný typ, chcete dovolenku naozaj privátne, no nie ste zrovna skúsený vyjednávač a nepoznáte miestne pomery? My Vám zájazd urobíme na mieru, nakontaktujeme Vás na našich lokálnych partnerov a všetky ceny dohodneme vopred. Vám sa už stačí iba zbaliť a bude na Vás čakať senzačné dobrodružstvo bez nečakaných ďalších výdavkov!

>  K vybraným zájazdom je možné si priobjednať aj profesionálne fotenie. Budete tak mať skvelé fotky, na ktorých budete aj vy a hlavne si budete môcť užívať každý okamih naplno a nestrácať čas neustálym vyťahovaním foťáku.

>  Páči sa Vám niektorý z našich zájazdov, no nevyhovuje Vám dátum, v ktorom sa koná? Vôbec sa nenechajte odradiť, kontaktujte nás a my radi spravíme maximum pre to, aby sme Vám vyšli v ústrety.

>  Máte špeciálne požiadavky ohľadom ubytovania, leteniek, transportu na letisko, či iné požiadavky (malé dieťa, fyzická indispozícia, špeciálna diéta...)? Prosím, obráťte sa na nás, radi vytvoríme vhodné podmienky pre každého.Náš tím

Zolo

Spoluzakladateľ, majiteľ a hlavný manažér firmy. Jeho koníčkom je, veľmi prekvapivo, cestovanie a spoznávanie nových kútov sveta. Akýkoľvek zájazd s ním je zaručením skvelého dobrodružstva, je však expertom na Afriku, kde aj spolu s rodinou býval vyše 6 rokov. Miluje safari a sám priznáva, že tam môže ísť aj 100x po sebe a vždy ho bude prežívať s rovnakým zatajením dychu. Aj keď oceán a pláže obľubuje, nevie nečinne oddychovať a preto sa vždy snaží spestriť program senzačnými aktivitami. Okrem Afriky má rád aj arabské štáty a Blízky východ. Jeho obľúbené cesty sú naprieč neznámom, osobitné čaro má stanovanie v púšti s žiarivými hviezdami nad hlavou, najradšej si prenajme auto a slobodne brázdi krajinou, auto však rád vymení aj za koňa, či ťavu.

Obľúbená krajina: Namíbia


Safari na vode, na rieke Chobe v Botswane

Safari na vode, na rieke Chobe v Botswane

Brázdenie na štvorkolkách v púšti v Namíbii

Brázdenie na štvorkolkách v púšti v NamíbiiMária

Spoluzakladateľka firmy, momentálne sa stará skôr o administratívny chod, ale stále 2-3x do roka vycestuje do sveta. Jej typickou črtou je odvaha preskúmať a navštíviť každé neobyčajné zákutie. Keďže je lekárka s vášňou pre tropické choroby (s vyše 5 ročnou praxou priamo v srdci Afriky), otázky ohľadom cestovnej medicíny môžete adresovať priamo jej. Skúsenosti má aj s cestovaním s malými deťmi do exotických častí sveta a je zástancom názoru, že nič nie je nemožné, len treba naozaj chcieť – aj zobrať polročné dieťa na cestu okolo Maroka a desaťmesačné na 3-dňové safari v Keni. Jej srdcovkou je hlavne východná Afrika, miluje nedotknutú prírodu a outdoorové aktivity. Jej ideálny zájazd by bola kombinácia niekoľkodňového safari v stane, trekkovanie v džungli, návšteva starovekého mesta a pár dní na bielej pláži.

Obľúbená krajina: Zimbabwe


Safari v Murchison Falls NP, Uganda

safari v Murchison Falls NP, Uganda

V Zambii pri Viktóriinych vodopádoch

V Zambii pri Viktóriinych vodopádochKika

Najnovší, no o to skúsenejší člen nášho tímu. Má za sebou bohaté skúsenosti s cestovaním po rôznych kontinentoch a krajinách všetkého druhu, veď v nemálo z nich aj dlhšiu dobu žila. Miluje kontakt s novými ľuďmi. Ako sama hovorí: „ ... na vodopád, lúku, či jazero zabudnete, ale zážitky s ľuďmi Vám zostanú v pamäti...“. Vôbec jej neprekáža, ak niekde zablúdi, o to je to predsa vzrušujúcejšie, GPS takmer nepoužíva, pretože vždy napokon nájde cestu do svojho cieľa. Jej ideálna cesta zahŕňa kultúrne živú krajinu, presúvanie kľudne aj stopom, veľa času s domácimi obyvateľmi a každý závan netradičného dobrodružstva.

Obľúbená krajina: Laos


Výhľad na Grand Canyon, USA

Výhľad na Grand Canyon, USA

Na Mayských pyramídach v Mexiku

Na Mayských pyramídach v MexikuPovinné poistenie cestovnej kancelárie

Cestovná kancelária BALOO vznikla v roku 2017. Dňa 23/08/2017 bola zapísaná do obchodného registra okresného súdu Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 40641/T pod obchodným menom BALOO, s.r.o. Povinné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku bolo uzavreté dňa 1.10.2017 s poisťovňou UNION, a.s. do výšky 20,000 EUR a je platné do 31.11.2021. Pre nahliadnutie kliknite sem.

Kontaktné údaje

BALOO s.r.o.

1586
92584 Vlčany

IČO: 51 051 320
DIČ: 2 120 577 778