Cestovná kancelária BALOO

Kto sme?

Srdečne Vás zdravíme! Voláme sa BALOO a sme cestovná kancelária, ktorá sa špecializuje predovšetkým na organizovanie poznávacích zájazdov. Hovorí sa, že život je ako kniha a ten, kto necestuje, číta dookola tú istú stranu. Pravda je naozaj taká, že spoznávanie nových krajín, nových kultúr a rôznych spôsobov života v nás otvára nové obzory. Skúsenosti, ktoré nadobudneme a miesta, ktoré navštívime, v našich spomienkach potom zostanú už navždy.

safari v Murchison Falls NP, Uganda

Safari v Murchison Falls NP, Uganda


Prečo práve názov BALOO?

„Balú“ znamená v hindčine (tak sa hovorí v Indii) „medveď“. Obyčajný medveď, na ktorom nie je nič neobvyklé. Niekoľko známych medveďov sa však volalo, veľmi kreatívne, Balú. Napríklad medveď v Knihe džunglí. No a potom aj ten tučný lenivý medveď – pilot v žltej košeli a červenej čiapke, ktoré mu ladili k jeho vrtuľáku. Brázdil tichomorské ostrovy a zažíval nespočetne veľa dobrodružstiev. Lietadlo mu trochu haprovalo, no vždy bolo jeho miláčikom. Viac prezrádzať nebudeme, no práve on je ten „Balú“, ktorým sme sa inšpirovali.


Čo robíme?

Cestujeme. Spoznávame nové krajiny a pomáhame ich spoznávať aj iným. Milujeme prírodu, ľudí, históriu, jedlo, vône, hudbu, tanec. Milujeme odlišnosti, zaujímavosti, netradičnosti. Nebojíme sa zísť z vyšliapanej cesty a objavovať nové veci.

V našich zájazdoch sa nájde cestovateľ, ktorý chce čo najautentickejšie spoznať novú krajinu, ale aj pohodlný turista. S nami vystúpite na Kilimandžáro, splavíte Níl, prejdete sa po Andách na koni, objavíte veľkoleposť Dubaju či Singapuru, tajuplnosť Petry, chaos Kampaly, nazriete do žeravého krátera vulkánu Nyiragongo. Vyskúšate ťažiť diamanty, pestovať kávu či čaj, pliesť košíky, lisovať arganový olej. Navštívite africkú nemocnicu, nazriete do školy plnej detí. Pozriete sa do očí horskej gorile, nílskemu krokodílovi, levom, slonom, nosorožcom. Uvidíte svet, ktorý je úplne odlišný od toho nášho a zistíte, že ľudia, ktorí v ňom žijú sú ako my. Alebo budete iba nerušene oddychovať na bielych plážach Indického oceánu a piť čerstvú kokosovú šťavu.


Prečo si vybrať práve BALOO?

>  Nesnažíme sa našich zákazníkov nalákať na naoko supernízke ceny, ktoré sa však po pár klikoch vyšplhajú do astronomických výšok. Naše prvé ceny sú konečné a férové a máme jasne uvedené, čo je v nich zahrnuté.

>  Zájazdy organizujeme výlučne v malých skupinkách, čo má svoje neodškriepiteľné pozitíva. S nami sa nemusíte tlačiť v autobuse s ďalšími tridsiatimi ľuďmi, stále na niekoho čakať, bojovať o miesto s najlepším výhľadom a naťahovať uši, aby ste počuli sprievodcu. My sa prispôsobíme Vám, Vaše zážitky sú pre nás prioritou. Pre nás je dôležitá kvalita, nie kvantita.

>  Chcete ušetriť na sprievodcovi, ste dobrodružný typ, chcete dovolenku naozaj privátne, no nie ste zrovna skúsený vyjednávač a nepoznáte miestne pomery? My Vám zájazd urobíme na mieru, nakontaktujeme Vás na našich lokálnych partnerov a všetky ceny dohodneme vopred. Vám sa už stačí iba zbaliť a bude na Vás čakať senzačné dobrodružstvo bez nečakaných ďalších výdavkov!

>  K vybraným zájazdom je možné si priobjednať aj profesionálne fotenie. Budete tak mať skvelé fotky, na ktorých budete aj vy a hlavne si budete môcť užívať každý okamih naplno a nestrácať čas neustálym vyťahovaním foťáku.

>  Páči sa Vám niektorý z našich zájazdov, no nevyhovuje Vám dátum, v ktorom sa koná? Vôbec sa nenechajte odradiť, kontaktujte nás a my radi spravíme maximum pre to, aby sme Vám vyšli v ústrety.

>  Máte špeciálne požiadavky ohľadom ubytovania, leteniek, transportu na letisko, či iné požiadavky (malé dieťa, fyzická indispozícia, špeciálna diéta...)? Prosím, obráťte sa na nás, radi vytvoríme vhodné podmienky pre každého.Náš tím

Zolo

Spoluzakladateľ, majiteľ a hlavný manažér firmy. Jeho koníčkom je, veľmi prekvapivo, cestovanie a spoznávanie nových kútov sveta. Akýkoľvek zájazd s ním je zaručením skvelého dobrodružstva, je však expertom na Afriku, kde aj spolu s rodinou býval vyše 6 rokov. Miluje safari a sám priznáva, že tam môže ísť aj 100x po sebe a vždy ho bude prežívať s rovnakým zatajením dychu. Aj keď oceán a pláže obľubuje, nevie nečinne oddychovať a preto sa vždy snaží spestriť program senzačnými aktivitami. Okrem Afriky má rád aj arabské štáty a Blízky východ. Jeho obľúbené cesty sú naprieč neznámom, osobitné čaro má stanovanie v púšti s žiarivými hviezdami nad hlavou, najradšej si prenajme auto a slobodne brázdi krajinou, auto však rád vymení aj za koňa, či ťavu.

Obľúbená krajina: Namíbia


Safari na vode, na rieke Chobe v Botswane

Safari na vode, na rieke Chobe v Botswane

Brázdenie na štvorkolkách v púšti v Namíbii

Brázdenie na štvorkolkách v púšti v NamíbiiMária

Spoluzakladateľka firmy, momentálne sa stará skôr o administratívny chod, ale stále 2-3x do roka vycestuje do sveta. Jej typickou črtou je odvaha preskúmať a navštíviť každé neobyčajné zákutie. Keďže je lekárka s vášňou pre tropické choroby (s vyše 5 ročnou praxou priamo v srdci Afriky), otázky ohľadom cestovnej medicíny môžete adresovať priamo jej. Skúsenosti má aj s cestovaním s malými deťmi do exotických častí sveta a je zástancom názoru, že nič nie je nemožné, len treba naozaj chcieť – aj zobrať polročné dieťa na cestu okolo Maroka a desaťmesačné na 3-dňové safari v Keni. Jej srdcovkou je hlavne východná Afrika, miluje nedotknutú prírodu a outdoorové aktivity. Jej ideálny zájazd by bola kombinácia niekoľkodňového safari v stane, trekkovanie v džungli, návšteva starovekého mesta a pár dní na bielej pláži.

Obľúbená krajina: Zimbabwe


Safari v Murchison Falls NP, Uganda

safari v Murchison Falls NP, Uganda

V Zambii pri Viktóriinych vodopádoch

V Zambii pri Viktóriinych vodopádochLenka

Lenka dlhé roky pracovala v nadnárodných korporátoch, ale srdcom aj dušou vždy bola cestovateľka. Jej druhá najväčšia vášeň je fotenie. Kým sa k nám pridala mala za sebou precestovaných už viac ako 50 krajín, vrátane svojej najviac vysnívanej destinácie Bora Bora. Miluje slnko, more, teplo a optimistických ľudí. Napriek tomu Island si ju získal od prvého momentu, aj keď teplo vyzerá inak. Lenka je veľký dobrodruh a zbožňuje adrenalínové zážitky. Nahovoríš ju na čokolvek :D Miluje spoznávať miestnu kuchyňu a hranolky sú jej slabosť. Už dlhé roky sa s ňou ťahá poznávacie znamenie skákacia fotka, bez ktorej zo žiadnej novej krajiny neodíde. Tak kto sa pridá na nový výskok?
Sanny

Sanny je naše malé slniečko, milovníčka teplých krajín, pozitívnej nálady a smiechu. Neodmysliteľne už roky ku nej patrí tancovanie latinských tancov, hlavne salsy a bachaty. Jej srdcovka je ostrov Cyprus, kde žila takmer 10 rokov. Najnovšie si zamilovala Zanzibar, ktorý ju úplne očaril a preto ju takmer celú zimu nájdete najčastejšie práve tu. Miluje spoznávať nové kultúry, ľudí a jedlá - aj keď to na nej nevidno :) Vyskúšala si aj život v Dubaji, kde pôsobila jeden rok. Nemá problém zbaliť kufor a ísť kdekoľvek, kde je teplo a dobrá nálada. Okrem iného je aj fitness inštruktorkou, takže nie je problém si dať spoločnú rozcvičku na pláži alebo zariadiť cvičebný pobyt.
Silvia

Silvia je vášnivá cestovateľka a miluje všetko okolo cestovania. Roky pracovala aj na letisku, kde vyprevádzala ľudí na cesty. Svoj život zasvätila cestovnému ruchu a aj preto sa stará o letenky a pomáha aj ostatným plniť si sny o dovolenkách aj takouto formou. Okrem cestovania jej vášňou je aj fotografovanie,  športovanie a aktívne sa venuje bedmintonu. Z krajín jej najviac prirástli k srdcu Nový Zéland, Afrika, ale aj Latinská Amerika. Má rada veselých a pozitívne naladených ľudí.
Terez

Ďalší člen partie, ktorého vášňou je cestovanie. Pomaha nám s prípravou zájazdov, s webom a internými systémami. Terez cestuje rada a na všetky spôsoby - lietadlom, vlakom, loďou alebo autom (a to aj na okruhu). Baví ju spoznávanie nových krajín, cudzie jazyky a krásna príroda. Rada loví nové zážitky a jej cestovateľský snom je Aljaška.


Finsko

Sri Lanka

IslandHonza

Honza má za sebou niekoľko ročné skúsenosti z korporátu, kedy sa rozhodol vymeniť prácu v kancelárii za pláže v Strednej Amerike či v Ázii. Obľubuje najmä teplejšie krajiny, preto už počas štúdii strávil rok v Španielsku. Je milovníkom športov, ku ktorým má veľmi blízko a dlhé roky hrával závodne aj futsal. Život si rád užíva aj na motorke. Rád ochutnáva miestnu kuchyňu a čokoláda je jeho slabosť rovnako ako sushi, ktorým tiež nikdy nepohrdne. Z krajín si ho jednoznačne získalo Španielsko, thajský ostrov Phi Phi a z miest ho očaril New York.


Honza

HonzaLaci

Laci pracoval 6 rokov v rôznych spoločnostiach ako environmentálny inžinier. Uvedomil si, že život uteká príliš rýchlo a tak sa rozhodol dať výpoveď a vydať sa na cyklodobrodružstvo po Južnej, Strednej a Severnej Amerike. Po skoro roku na cestách nabicykloval 16500 km. Po návrate si uvedomil, že kancelária nie je pre neho to pravé a rozhodol sa pridať k nám. Je to vášnivý motorkár, ktorého nenájdeš nečinne ležať pod palmou. Zbožňuje aktivitu, rád spoznáva nové krajiny a ochutnáva miestne špeciality. Jeho cestovateľským snom je odľahlá Sibír, ktorú plánuje prebádať na motorke.

Obľúbená krajina: Island


island

mexikoNina

Nina je študentka fyzioterapie, avšak má pocit, že na tento svoj odbor má ešte čas a omnoho viac ju láka kočovný život a preto sa túla po svete. Nina je usmievavý optimista, ktorý verí, že v každom kúsku sveta je niečo úžasné. Rada sa smeje a fascinujú ju západy slnka. Má veľa cestovateľských snov a sama tvrdí, že sny najradšej pretvára na realitu. Verí v realitu juhovýchodnej Ázie, Latinskej Ameriky no najviac zo všetkého si želá zdolanie strechy Afriky, Kilimandžara.


Nina

NinaMatej

Matej je IT-čkar a vášnivý cestovateľ do morku kostí. Fascinujú ho neturistické krajiny a aj v tých turistických vždy hľadá nepoznané zážitky. Jeho šálkou kávy sú divoké dobrodružstvá a cestovateľské výzvy. Blízky východ je jeho srdcu ozaj blízky, zbožňuje však aj Afriku a Južnú Áziu. Miluje kultúrne zážitky všetkého druhu, no keď môže ochutnať niečo nové a pohybovať sa na nábožensky dôležitých miestach medzi miestnymi ľuďmi, je vo svojom živle. Na druhej strane bude skákať od šťastia vždy, keď môže ísť na turistiku do hôr. Veľmi rád vám porozpráva zaujímavosti o islame a jeho histórii, ktorá ho fascinuje, ale taktiež s vami preberie politiku moderných dejín.

Obľúbené krajiny: Irak a Špicbergy


Matej

Matej

MatejGabika

Gabika je naša umelkyňa. Maľuje obrazy, miluje cestovanie, kultúru, spoznávanie nových krajín, turistiku, šport a zvieratká. Motorová myš ktorá neobsedí a nudu s ňou nezažijete. Monumentálne stavby a starovek sú jej najmilšie. Akékoľvek otázky ohľadom histórie a umenia veľmi rada zodpovie a ak nevie, zistí... Každú krajinu treba vidieť, zažiť, precítiť a ochutnať. Ak práve nie je na cestách má so sebou všade svoju vernú štvornohú parťáčku, labradorku Laru. Jej obľúbené krajiny sú India a Kambodža...ale jej snom je precestovať čo najviac krajín.


Gabika

Gabika

GabikaPovinné poistenie cestovnej kancelárie

Cestovná kancelária BALOO vznikla v roku 2017. Dňa 23/08/2017 bola zapísaná do obchodného registra okresného súdu Trnava, oddiel: Sro, vložka č. 40641/T pod obchodným menom BALOO, s.r.o. Povinné poistenie cestovnej kancelárie proti úpadku bolo uzavreté dňa 1.10.2017 s poisťovňou UNION, a.s. do výšky 254,000 EUR a je platné do 30.11.2023. Pre nahliadnutie kliknite sem.

Kontaktné údaje

BALOO s.r.o.

1586
92584 Vlčany

IČO: 51 051 320
DIČ: 2 120 577 778