<< Naspäť na ponuku zájazdov
flagslovenský sprievodca
Ázia

Emiráty a Perzský záliv - plavba výletnou loďou

Nechajte sa uniesť romantikou a mystickosťou arabských krajín Stredného východu pri plavbe samým srdcom tejto orientálnej časti sveta. Nasajte krásu púštnych kráľovstiev, kde sa dávne rozprávky a legendy miešajú s modernými zázrakmi 21. storočia. Obdivujte kontrast jednoduchosti a drsnosti púštneho života a extravagantného bohatstva a luxusu turistických stredísk. To všetko Vás čaká, ak sa rozhodnete plaviť na palube Costa Toscana so zastávkami v Dubaji, Muskate a Abu Zabí.

TRVANIE ZÁJAZDU
10 dní
KRAJINY
Spojené arabské emiráty, Omán
NÁROČNOSŤ
Nízka
CENA ZA OSOBU
Na vyžiadanie
VYBERTE TERMÍN
Vyberte si z ponuky termínov ...
POČET OSÔB
Počet osôb ...
ZOBRAZIŤ VŠETKY TERMÍNY

Galéria

33 ďalších
v galérii
author
"Bola som s CK Baloo???? prvýkrát na Azory+Lisabon. Je to úplne iný koncept cestovky než som bola doteraz zvyknutá a som veľmi vďačná za túto skúsenosť! Popravde, bolo to ako cestovanie s partiou kamošov, čo bolo super! ???? Pritom som nikoho zo zúčastnených predtým nepoznala. Všetko bolo výborne zorganizované a za týždeň sme toho stihli veľmi veľa. Zoli je super zdatný sprievodca a zároveň je s ním veľká sranda. Určite vrelo odporúčam a rada sa s Baloo zúčastnim nejakej ďalšej akcie! ???? Zdroj: FB"

Barbora

Doplnkové služby

Letiskový transfer
30,00 € /OS.
Poistenie storna zájazdu
6,30 € /OS./DEŇ
Batožina 32 kg
100,00 € /OS.
Batožina 26 kg
80,00 € /OS.
Vonkajšia kajuta
200,00 € /OS.
Kajuta s balkónom
300,00 € /OS.
Batožina 20 kg
60,00 € /OS.
Batožina 10 kg
40,00 € /OS.

Vyberte si termín

8.3.2023
-
17.3.2023
vypredané
akcia
-25 %
1 590,00 €
1 190,00 €
8.3.2023
-
17.3.2023
vypredané
akcia
-12 %
1 590,00 €
1 390,00 €

Ďalšie informácie

ITINERÁR ZÁJAZDU:

1. deň: Odlet z Viedne

Odlet z Viedne prilet do Dubaja/Abu Dhabi, ubytovanie sa v hoteli v Dubaji.

2. deň: Dubaj, Spojené arabské emiráty

Hneď prvý deň začneme dobrodružstvom v púšti. Vyberieme sa na jazdu v 4x4 autách po pieskových dunách. Spravíme si niekoľko zastávok na fotografovanie, pozrieme si krásny západ slnka na púšti a pokračujeme do kempu. Na privítanie dostaneme arabskú kávu a čerstvé ďatle. Máme možnosť vyskúšať si jazdu na ťave, snowboardovať po dunách (sandboarding) alebo si dať namaľovať ruky alebo nohy hennou. Po aktivitách nás čaká barbecue večera a šiša pod hviezdnou oblohou. Užijeme si tiež ohňovú a tradičnú tanečnú šou. Pred polnocou sa vrátime do hotela.

3. deň: Dubaj, Spojené arabské emiráty

Po raňajkách a odubytovaní sa vyberieme na loď, kde sa zaregistrujeme, ubytujeme a dáme si obed. Potom nás čaká program v Dubaji. Pôjdeme sa poprechádzať do Dubai Mariny a skočíme na známu dubajskú pláž JBR s mrakodrapmi v pozadí a výhľadom na najväčšie vyhliadkové kolo sveta - Ein Dubai. Deň ukončíme najveľkolepejšie, ako sa len dá. Vyberieme sa k najvyššej budove sveta - Burj Khalife. Jej výška je 828 metrov a má 162 poschodí. Výhľad zhora je bezkonkurenčný, v prípade záujmu o výstup hore si však lístky treba rezervovať vopred. Na záver dňa budeme očarení fontánovou šou pri Burj Khalife. Kto bude chcieť, môže ísť na nákupy do Dubai mallu, ktorý sa nachádza hneď vedľa Burj Khalify. Aj keď vás nákupy nelákajú, v Dubai malle môžete návštíviť najväčšie akvárium naplnené 10 miliónmi litrami vody, v ktorom žije viac ako 33-tisíc vodných tvorov. Po dni plnom zážitkov sa vrátime na loď.

4. deň: Dubaj, Spojené arabské emiráty 

Po raňajkách sa vyberieme do mesta. Čo sme nestihli predchádzajúci deň, to dobehneme dnes. Okrem toho sa môžeme ísť pozrieť do Global village, kde nájdeme 90 krajín sveta na jednom mieste. Nachádza sa tam skupina pavilónov pod holým nebom, každý predstavuje kultúru inej krajiny. Kúsok odtiaľ sú Dubai Miracle Gardens, najväčšia prírodná kvetinová záhrada na svete s viac ako 50 miliónmi kvetov a 250 miliónmi rastlín. Kruhovito naaranžovaná záhradná expozícia plná kvetinových sôch (dokonca s replikou Airbusu A380 s piatimi miliónmi kvetov) hýri všetkými možnými farbami a rozhodne stojí za návštevu. Následne sa zastavíme pri Dubai Frame. Veža pripomínajúca gigantický rám slúži ako nová vyhliadka a pomyselné zrkadlo medzi starým mestom a novým Dubajom. Prechádzka po sklenenej podlahe vo výške 150 metrov nad zemou je naozaj adrenalínovým zážitkom. Na záver sa pôjdeme ešte poprechádzať po promenáde La Mer s peknou verejnou plážou a množstvom reštaurácií a športovísk. Po nabitom dni sa vrátime na loď, o polnoci dvihneme kotvy a zamierime na šíre more.

5. deň: deň na mori

Strávime deň plavbou na lodi. Aktivít je však neúrekom, a tak môžeme využiť bazény, opaľovať sa na palube, vyskúšať tobogany, zájsť do spa alebo gymu, zúčastniť sa na početných animačných aktivitách alebo jednoducho objavovať, čo všetko výletná loď ponúka.

6. deň: Muskat, Omán

O 7.00 zakotvíme v Muskate, hlavnom meste Ománu. Po raňajkách sa ho vyberieme preskúmať. Nad starým prístavným mestom dominuje sultánsky palác Al Alam Palace, do ktorého síce verejnosť nemá prístup, avšak za návštevu určite stojí jeho ligotavé mramorové nádvorie obklopené krásnymi záhradami. Pozrieme sa aj na dve strážne staré pevnosti al-Miraní a al-Džalalí. V žiadom prípade nemôžeme obísť obrovskú Mešitu sultána Qaboosa, ktorá je najväčším lákadlom v Muskate a je treťou najväčšou mešitou na svete. Medzi najkrajšie časti Muskatu patrí pobrežná štvrť Mutrah, do ktorej sa pôjdeme poprechádzať. Tá zaujme svojím bazárom s vôňou kadidla, rybím trhom, ale aj pevnosťou či skvelými reštauráciami. Večer návrat na loď.

7. deň: Muskat, Omán

V Ománe strávime ešte doobedie, navštívime, čo sme predchádzajúci deň nestihli, prípadne pôjdeme na pláž Qantab Beach obklopenú kokosovníkmi s pieskom takým jemným, že prechádzka po ňom je ako príjemná masáž. O 17.00 naša loď odpláva smerom k Abu Dhabi.

8. deň: Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty

Deň strávime plavbou po mori, využijeme všetky atrakcie, ktoré ponúka naša loď a o 18.30 zakotvíme v Abu Dhabi. Večer využijeme na návštevu mesta, poprechádzame sa po Abu Dhabi Corniche.

9. deň: Abu Dhabi, Spojené arabské emiráty

Dnes nesmieme obísť najznámejšiu mešitu tohto emirátu, a vôbec, jednu z najvýznamnejších architektonických pamiatok arabského sveta - Veľkú mešitu šejka Zayeda (Sheikh Zayed Grand Mosque). V prípade záujmu môžeme navštíviť Ferrari World - zábavný park pri okruhu Formule 1 (Yas Marina Circuit) s najrýchlejšou horskou dráhou sveta. Ak zvýši čas, na výber sú ďalšie aktivity - Abu Dhabi verzia múzea Louvre, slávna sokolia nemocnica, kde sa liečia choré a zranené dravé vtáky, najstaršia kamenná budova Qasr Al Hosn z 18. storočia alebo v beduínsky skanzen Heritage Village. O 20.00 však už musíme byť na lodi, lebo odchádzame a vraciame sa späť do Dubaja.

10. deň: Dubaj, Spojené arabské emiráty, odlet domov

Prídeme o 5.00, dáme si raňajky, vylodíme sa a doobedie si vyčleníme na prehliadku starého mesta - časti Deira. Táto najstaršia časť Dubaja je spleť fascinujúcej arabskej architektúry, štipľavého korenia, zlata a drevených lodí. Okrem toho tu nájdeme najlepšie tradičné trhoviská a vyskúšame aj vodný taxík cez kanál, ktorý miestni volajú “abra” a stojí pár dirhamov. Poobede sa presunieme na letisko a večer odlietame domov.

DÔLEŽITÉ!

Na lodi funguje bezhotovostný systém. Bude vám vytvorený palubný účet, ktorý bude prepojený na vašu kajutovú kartu. Na aktiváciu palubného účtu je v deň nalodenia (príp. počas online check-inu) potrebné zaregistrovať vašu platobnú kartu (akceptujú sa kreditné karty VISA, American Express, MasterCard), bankomatové "neembosované" karty typu Bankomat/Electron akceptované nie sú. Ak nemáte kreditnú kartu, môžete po nalodení uložiť peňažnú zálohu 300 € na Recepcii alebo prostredníctvom špeciálnych platobných automatov na palube. Záloha alebo ostatok z nej vám budú po plavbe vrátené.

CENA ZAHŔŇA:

 • Spiatočnú letenku z Viedne v ekonomickej triede 
 • Príručnú batožinu do 10 kg (55 x 40 x 20 cm) na palubu 
 • 7x ubytovanie vo vnútornej kajute (vonkajšia kajuta, kajuta s balkónom dostupné na vyžiadanie za príplatok)
 • 2x ubytovanie v hoteli v Dubaji
 • Plnú penziu v bufetových a hlavných reštauráciách
 • Nápoje z automatov v bufete (káva, čaj, džús počas raňajok / voda počas hlavných jedál)
 • Portierske služby (odnos batožiny) pri nalodení aj vylodení
 • Služby kajutového stewarda
 • Prístup na kultúrne a športové podujatia počas celého dňa
 • Večerné zábavné programy
 • Používanie zariadení lode: bazény, vírivky a lehátka, plážové osušky, fitnescentrum
 • Prístavné poplatky
 • Doprava do/z prístavu nalodenia/vylodenia
 • Transfery v Dubaji

CENA NEZAHŔŇA:

 • Nápoje na palube, ktoré nie sú súčasťou balíčka príslušného cenového modelu (možnosť doobjednať nápojové balíčky - all inclusive nápoje - 220 eur/osoba)
 • Prepitné pre lodný personál - platí sa v posledný deň plavby alebo vopred pri rezervácii (11 eur/deň/osoba, deti do 15 rokov 5,50 eur/deň/osoba)
 • Niektoré aktivity na palube (4D kino, simulátor Formula1 a pod.)
 • Kyvadlovú dopravu v prístavoch
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch - rôzne ceny podľa itineráru a druhu exkurzie
 • Stravovanie v prémiových reštauráciách
 • Osobné cestovné poistenie – informujte sa u nás o možnostiach
 • Zálohu potrebnú pre aktiváciu palubného účtu
 • AG test (zatiaľ povinný na nalodenie sa) - spravíme ich spoločne pred nástupom do lietadla

Pred nástupom na plavbu si musíte spraviť online check-in, počas ktorého si môžete dokúpiť nápojové balíčky, zaplatiť povinné prepitné, vybrať niektorú z platených lodných aktivít, prípadne si zarezervovať službu alebo predstavenie. Ak to bude potrebné, s check-inom vám radi pomôžeme.

Aktivity:

Všetky ponúkané aktivity absolvujete s naším sprievodcom, ale kedže ich častokrát treba rezervovať vopred, je potrebné nahlásiť, o ktoré by ste mali záujem e-mailom na info@baloo.sk. Ceny aktívit sú orientačné a môžu sa líšiť v závislosti od času návštevy atrakcie alebo veľkosti skupiny.

Ponuka aktivít:

- Desert safari (cca 62 eur)

- Burj Khalifa (169 - 244 AED- cca 45 - 64 eur)

- Global Village (25 AED - cca 6-7 eur)

- Dubai Miracle Gardens (75 AED - cca 20 eur)

- Dubai Frame (50 AED - cca 13 eur) 

- Madinat Jumeirah

- Palm Jumeriah

- Dubai Marina

- Pláž JBR Dubai

- Ferrari World Abu Dhabi (310 AED - cca 80 eur)

- Sheikh Zayed Grand Mosque (Abu Dhabi)

- Muskat

CK Baloo si vyhradzuje právo zmeniť postupnosť programu v zájazde v súvislosti s časovým harmonogramom leteckej spoločnosti.

Máte otázky? Spýtajte sa nás.

Prečítajte si

Predsudky...

Často dostávam od Vás otázky, či sú Afričania rasisti, či majú pred nami rešpekt a ako sa vôbec správajú k bielym. Preto som sa rozhodol o tom napísať svoje názory a odporučania s niekoľkými príkladmi zo života. Samozrejme, filozoficky sa všetko dá vyvrátiť a na všetko existuje nejeden argument. Každý človek vníma svet a jeho problémy rôzne. Názory ľudí sa odvíjajú od viacerých faktorov, napríklad v akej spoločnosti žije, akú výchovu dostal, ako vníma média, aké má znalosti v danej problematike. Veľa ľudí absolútne podlahne médiam a vytvára si úplne iný obraz o danej problematike. Netvrdím, že média nie sú dôležité (bez nich by sa naši politici zbláznili od radosti a kradli by tisíckrát viac). Podané informácie sú síce často správne, ale spôsob ich prevedenia, aby bol obsah zaujímavý, je koniec koncom dezinformácia pre čitateľa. V prvom rade by sme sa mali naučiť čítať s porozumením a hlavne si všetky informácie overiť na dôveryhodných zdrojoch. A to je presne dezinformovanosť u nás na Slovensku o cudzincoch. Napríkld, akí sú Afričania zlí, nebezpeční, kradnú, unášajú atď. Média nikdy nezaujímali a ani nikdy nebudú písať a pozitívnych veciach, lebo to nie je vôbec atraktívne. Ľudí zaujíma iba problém (lebo sa im to teoreticky môže stať a vytvárajú si v hlave zbytočné obavy a predsudky). Nikoho nezaujíma, koľko lietadiel pristane bezpečne v cieľovej destinácii, ale ak príde k nejakému incidentu, obletí to celý svet do niekoľkých hodín. Zo skúseností by som si dovolil povedať, že v Afrike som sa skoro vôbec nestretol s rasisitickými narážkami na moju, alebo blízku osobu našej rasy. (netvrdím, že sa to nestáva). To by som si, ale nemohol dovoliť povedať o Slovensku. Žiaľ som doma málo, ale s rasizmom sa stretávam často. Najzaujímavejšie je to, že veľa ľudí má veľmi negatívne predsudky na ľudí s čiernou pokožkou. Neraz som sa stretol s názormi ľudí (mimochodom nikdy neboli v Afrike a v kontakte s tými ľuďmi), že čierni sú leniví, hlúpi, kradnú, nedá sa im zveriť nič, nebodaj si donesie moja dcéra domov čierneho, moslima, atď. Áno, rozmýšľajú inak, majú inú kultúru, podmienky, podnebie, iné choroby, iné problémy. Ale, položme si úprimne niekoľko férových otázok. U nás sa nekradne? U nás sa neporušujú ľudské práva? Nezabíjajú sa novinári? U nás sa nekradne v školských kuchyniach? U nás sa všetko poctivo zdaňuje a žiadni podnikateľ sa nesnaží oblafnúť daňový systém? U nás sa vôbec nesnažia zamestnanci podvádzať v robote, či už s časom na obede, alebo milión ďalších príkladov ako sa vyhnúť povinnostiam a oblafnúť šéfa šikovnými a podloženými výhovorkami. Je to u nás dokonalé, že si môžeme dovoliť ohovárať iných? Možno, že naše predsudky a názory na inú rasu máme vďaka dezinformáciam, v ktorých žijeme. Žijeme v podmienkach, v ktorých sa k informáciam rýchlejšie dostaneme a skôr súdime, ako tí v Afrike. Nezabúdajme, že ani my nie sme obklopení iba dokonalými genotypmi. Keď niekto dokáže povedať pred celým národom, že mu pes na snowboarde prepol pesničku a zľakol sa, tak to je fakt sila a niečo nie je v poriadku. A takí ľudia sa medzi nami pohybujú bežne a ohrozujú nás, naše deti a rodiny. Afričania k cudzincom sú všeobecne milí a nemajú žiadne rasistické útoky. Skôr sú až moc milí, pretože z nich chcú čo najviac peňazí vytiahnuť a to hlavne z turistov. Samozrejme, peniaze za službu. Na Slovensku, keď idete niečo predať, alebo chcete zarobiť peniaze nie ste milí k tým ľuďom, ktorým chcete predať svoj produkt? Ak nie, tak nemáte čo hľadať v podnikaní… Veci fungujú rovnako či tu na Slovensku, alebo tam v Afrike. Možno to prebieha inak a iné sú spôsoby, ale v svojej podstate sme všetci rovnakí. Ak sa nám pokazilo auto v Afrike (kdekoľvek na safari, či úplne mimo civilizácie), tak sa pri nás vždy zastavili ľudia a bez pýtania sa pustili do práce a pomohli nám aj na úkor ich programu. Napríklad v Čade, tam sú naozaj náročné úseky a auto sa môže pokaziť kedykoľvek. Neexistuje, aby sa pri pokazenom aute niekto v Afrike nezstavil a nepomohol. Podotknem, za posledných osem rokov sa mi to stalo nespočetne veľakrát, vždy mi pomohli a nikdy ma neokradli. Len pre zaujímavosť, niekoľkokrát som počul na Slovensku v rádiu, že na tej a tej ceste je odstavené pokazené auto – koľko iných áut sa zastaví a spýta sa, či nepotrebuje dotyčný pomoc? Netreba kategorizovať a rozdeľovať ľudí podľa farby pokožky, sociálneho postavenia, množstva finančných prostriedkov na účte, majetkov vo vlastníctve. Ľudia sú zlí a dobrí bez ohľadu na farbu pleti. Tých zlých, učte byť dobrými. Naučte sa dívať na svet a ich problémy pozitívne a s nadhľadom. Nehľadajte všade negatívne veci (lebo Vás to dostane, tam kde nechcete byť). Buďte otvorení k ľuďom každej rasy, cestujte, spoznávajte nové miesta, kultúry. Rešpektujte ich a čerpajte z nich skúsenosti, ktoré vás budú v živote posúvať správnym smerom. Nešetrite iba na hmotné veci, ale investujte aj do cestovania a spoznávania samého seba. Len tak sa zamyslite, kde ste boli na dovolenke v roku 2014, vynoria sa vám zážitky? Asi áno… A takisto si pamätáte aké tričko, botasky a iné hmotné veci ste tam mali v kufri zo sebou? Asi nie... Dajte šancu zážitkom s ľuďmi...rôznymi. Autor: Zoltán Komlósi

Ako sa pripraviť na cestu do Afriky a na nič nezabudnúť? Peniaze, batožina, bezpečnosť... (časť druhá)

1. Hotovosť alebo radšej kreditka? Často kladená otázka, ktorá znie jednoducho, no odpoveď opäť závisí na krajine, do ktorej cestujete. Zatiaľ čo napr. v Maroku alebo v Juhoafrickej republike kreditkou zaplatíte takmer všade, v Burundi by ste terminál našli naozaj výnimočne. Vo všeobecnosti však platí pravidlo, že vo väčších mestách sa dajú nájsť miesta, kde sa dá zaplatiť aj bezhotovostne, najmä obchodné centrá, veľké supermarkety, drahšie hotely atď. Treba však mať na pamäti, že informácie z kreditnej karty sa dajú aj zneužiť, preto nikdy neposielajte odfotenú kartu napr. emailom a svoju kartu pri platení nespúšťajte z očí. Vzhľadom k vyššie uvedeným rizikám je preto jednoduchšie mať so sebou hotovosť, ktorú si pri príchode do krajiny zameníte za domácu menu. Zmenárne bývajú častokrát otvorené sedem dní v týždni a prijímajú eurá aj americké doláre. Pri dolároch si ale treba dať pozor na dátum vydania bankoviek, pretože „staré“ doláre, ktoré boli vydané pred rokom 2006, na väčšine miest nebudú chcieť akceptovať. Taktiež je dobré aspoň orientačne poznať kurz domácej meny k euru, či americkému doláru, pretože tak, ako všade v Afrike, aj v zmenárňach sa dá vyjednávať, najmä ak meníte väčší obnos peňazí. S lokálnymi peniazmi vo vrecku už poľahky nakúpite suveníry, občerstvenie, či niekoho odmeníte. S peňaženkou plnou peňazí si ale treba dávať pozor na vreckových zlodejov, ktorí sú v týchto krajinách naozaj vynaliezaví. Peniaze, doklady, mobilný telefón a ďalšie cennosti sa neodporúča nosiť v malom vrecku v ruksaku na chrbte a kabelky zas možno odstrihnúť, či strhnúť z ramena napr. z motorky. Ideálne majte peniazerozložené po viacerých kôpkach na miestach, kde sa cudzia ruka nepozorovane dostane iba ťažko. No a koľko si so sebou vziať? To opäť závisí na destinácii a druhu zájazdu. Dobre si pozrite, čo všetko zahŕňa, resp. nezahŕňa cena zájazdu, ak idete na luxusnú dovolenku na pláži, konzumácia v hoteli sa pravdepodobne bude dať uhradiť aj kreditkou, no suveníry, fakultatívne zájazdy (ak nie sú zahrnuté v cene), či sprepitné pôjde z hotovosti. Ohľadne cien v tej-ktorej krajine sa neváhajte s nami poradiť, keďže sa značne líšia, nedá sa použiť univerzálny kľúč, podľa ktorého by ste si vedeli vyrátať svoje pravdepodobné náklady. 2. Batožina Čo sa batožiny týka, tá je limitovaná leteckými spoločnosťami. Na letenke býva vo väčšine prípadov napísaná povolená hmotnosť a počet kusov batožiny, ktoré si môžete bezplatne zobrať. Ak cestujete viacerými spoločnosťami, prípadne ak je vo Vašom programe prelet medzi vzdialenejšími miestami, môže sa stať, že táto letecká spoločnosť bezplatne akceptuje iba jeden kus batožiny, zatiaľ čo interkontinentálne lety zoberú dva kusy. V takomto prípade máte dve možnosti. Buď si druhý kus pri prelete doplatíte, alebo sa pobalíte v rámci limitu. Batožinu si zabaľte takú, ktorá Vám je pohodlnejšia. Ak sa Vám lepšie ťahá kufor na kolieskach než nesie veľký ruksak na chrbte, kľudne sa zbaľte do kufra. Do auta sa zmestí aj kufor aj ruksak, preferencie teda záležia na Vás. Pred odovzdaním batožiny do podpalubia sa uistite, že všetky predmety, ktoré máte zabalené v príručnej batožine sú povolené zobrať na palubu lietadla, vyhnete sa tým nepríjemnej situácii, kedy budete musieť zakázané veci bez milosti odhodiť. Ak máte v batožine cenné veci, či taška samotná je drahšia, oplatí sa porozmýšľať aj nad poistením batožiny. 3. Bezpečnosť Pri cestách do cudziny sa oplatí držať sa starého známeho úslovia „aký kraj, taký mrav“. Každá krajina má svoje kultúrne zvyklosti a tým, že sa nimi budete aspoň čiastočne riadiť, preukážete miestnym obyvateľom, že ich kultúru rešpektujete. Či sa už jedná o štýl obliekania sa, stolovania, či požívania alkoholu alebo správania sa medzi sebou, dodržiavaním základných pravidiel sa vyhnete mnohým nepríjemným až trápnym situáciám. a. Urgentné stavy V prípade, že sa vyskytne akýkoľvek problém, je dobré vedieť, na koho sa treba rýchlo obrátiť so žiadosťou o pomoc. V prípade náhle vzniknutých nepokojov v navštívenej oblasti, problémoch so zákonom, či strate alebo odcudzení dokladov sa treba obrátiť na slovenské veľvyslanectvo v danej krajine. Ak sa toto v krajine nenachádza, možno sa obrátiť na akékoľvek iné veľvyslanectvo členského štátu EÚ, ktoré je povinné Vám poskytnúť konzulárnu pomoc, ako keby ste boli jeho občanom. V prípade choroby, úrazu alebo nehody je dobré poznať číslo na záchranku (ak tento systém v danej krajine funguje), zistiť si, ktorá nemocnica alebo klinika dokáže poskytnúť adekvátnu zdravotnú starostlivosť a kontaktovať poisťovňu. Nápomocní Vám nepretržite budú, samozrejme, aj naši sprievodcovia. b. Beriem lieky, trpím chronickým ochorením Chronické ochorenia samotné nie sú prekážkou v cestovaní v prípade, že sú liečené, zdravotný stav je stabilizovaný, lekár súhlasí s cestou a pacient má so sebou potrebné lieky a vybavenie na manažment svojej choroby. Dôležité je dobre si vyrátať dávkovanie liekov (a zobrať si nejaké pre istotu aj navyše) a nechať sa poučiť od lekára, ako postupovať v prípade náhleho zhoršenia stavu. Každopádne je, však, vhodné informovať o indispozícii aj organizátora zájazdu, pretože niektoré aktivity v rámci zájazdu by mohli byť rizikové (namáhavá túra pre diabetikov, prašné alebo vlhké prostredie pre astmatikov atď.). c. Ako sa vyhnúť krádežiam Drobná kriminalita, možno s výnimkou zopár miest, prekvitá všade na svete. Riešiť odcudzenie dokladov, či peňazí alebo mobilného telefónu dokáže poriadne pokaziť dovolenku, preto je fajn, ak sa týmto situáciám predchádza. V prípade, že máte u seba väčší obnos peňazí, nemajte ho na jednom mieste, radšej si peniaze rozdeľte po viacerých taškách, či vreckách. Cennosti (doklady, mobil, foťák, peniaze atď.) nikdy nenechávajte nestrážené a nenoste ich na miestach, na ktoré priamo nevidíte (napr. v ruksaku na chrbte alebo v zadnom vrecku nohavíc), radšej použite náprsné vrecko, či drobnú tašku, ktorú máte zavesenú na krku a vloženú pod tričkom. Nevyvolávajte dojem, že máte veľa peňazí, pri platení ich všetky nevyťahujte z peňaženky, prípadne ich na verejných miestach neprerátavajte. Rovnako v aute na viditeľnom mieste nenechávajte kabelky, mobily alebo fotoaparáty. d. Pred cestou sa nezabudnite zaregistrovať Pred vycestovaním do cudziny je vhodné sa zaregistrovať na stránke ministerstva zahraničných vecí

Prečo ísť na Cyprus cez cestovku ako na vlastnú päsť?

Už dávno neplatí, že cez cestovku chodia iba tí, ktorí nevedia jazyk a sú leniví si niečo vybaviť. Doba covidová zamiešala karty asi najviac v cestovnom ruchu. A tak sa stále viac a viac stáva, že aj dlhoroční a skúsení cestovatelia začínajú chodiť viac cez cestovky. Už to nebaví každého stále sledovať, čo sa smie a čo nie, aké sú pravidlá, ako sa dopraviť na letisko, aké papiere vyplniť. Každý potrebuje vypnúť, oddýchnuť si, zregenerovať a načerpať sily a nie ešte venovať hodiny času tomu, aby zistil, čo je potrebné. Veľmi veľa ľudí, nešlo minulý rok na dovolenku s tým, že veď o rok situácia bude lepšia. Ale stále prichádzajú nové a nové zmeny, ktoré už všetkých unavujú a načerpať sily niekde pri mori nás vyčerpá ešte viac pred tým, než vôbec vycestujeme. Poďme sa teda pozrieť na výhody, prečo ísť na dovolenku na Cyprus s BALOO a nie na vlastnú päsť. Nie je to klasická dovolenka v rezorte, ale príjemná spoznávačka s oddychom na tých naj top plážach. Ukážeme vám overené miesta, ktoré stoja za to Netreba rozmýšlať, kam treba ísť, všetko je zabezpečené Netreba si tvoriť itinerár, ktorý zaberá vždy najviac času Netreba šoférovať, hľadať trasu a mať zmätok, či idete správne. Šoféruje sa na ľavej strane, takže nemusíte mať stres zo šoférovania a samozrejme vám odpadá aj starosť, kde odparkovať auto – áno, aj toto spôsobuje ľuďom stres Všade sa chodí vlastnými transfermi, ktoré máme neustále k dispozícii Chodíme v menších skupinkách Vždy vieme prispôsobiť program podľa záujmu účastníkov a veľa krát vždy pridávame veci navyše, ktoré v pôvodnom programe nie sú Máme zabezpečené transfery z letiska a aj na letisko na Cypre Máme dobré rozvrhnutie programu po letoch tak, aby dovolenka vyšla čo najlepšie Skúsenosti našich klientov sú také, že niekedy po 2 dňoch majú pocit ako keby boli na dovolenke už aj týždeň, po týždni majú také množstvo zážitkov a spomienok, ako by boli preč minimálne dva týždne s absolútnym psychickým relaxom Flexibilita a celková prispôsobivosť programu je niečo, čo veľa našich klientov vysoko oceňuje Ak nemáš parťáka na cestovanie, nevadí. Máme veľmi veľa ľudí, ktorí cestujú sami a my niekoho vždy nájdeme kto sa pridá. Nemáme doplatky pre osoby, ktoré cestujú sami, takže nie je žiadne navýšenie cien. Umiestnime ich vždy do izieb pre 2. Muži sú spolu a ženy sú spolu Stretnete vždy milých ľudí, vysmiatych, ktorí majú rovnakú chuť si užiť dovolenku ako vy a sú rovnako naladení Po dovolenke máte množstvo nových priateľstiev, ktoré vás obohatia a pretrvávajú aj po dovolenke Pomáhame aj s check inom a všetkymi papiermi či dokumentami, ktoré sú potrebné pri cestovaní A BONUS: bude vás sprevádzať milá, ústretová, obetavá, ochotná, trpezlivá, znalá, výrečná, príjemná a krásna sprievodkyňa Sanny – (tieto prívlastky sú od našich klientov, ktorí už mali možnosť ju zažiť) Autor: Lenka Kodajová