<< Naspäť na ponuku zájazdov
flagmiestny sprievodca
Afrika

Adrenalínové dobrodružstvo

12 dní absolútne nabitých dobrodružstvom, adrenalínom a nezabudnuteľných zážitkov v Ugande. Tento jedinečný zájazd ponúka: množstvo adrenalínových aktivít a outdoorových športov, safari, ochutnávku miestnej kultúry, stopovanie vzácnych vysokohorských goríl, jedinečné prostredie panenskej prírody a tisíce rokov starého pralesa, raftovanie po najdlhšej rieky sveta, okolie najväčšieho jazera Afriky a úpätia Mt. Elgon.

TRVANIE ZÁJAZDU
12 dní
KRAJINY
Uganda
NÁROČNOSŤ
Stredná
CENA ZA OSOBU
Na vyžiadanie
VYBERTE TERMÍN
Vyberte si z ponuky termínov ...
POČET OSÔB
Počet osôb ...
ZOBRAZIŤ VŠETKY TERMÍNY

Galéria

4 ďalšie
v galérii

Plán zájazdu

Kliknite na bod na mape alebo do zoznamu napravo
1. Entebbe International Airport
2. Jazero Bunyonyi
3. NP Queen Elizabeth
4. Jinja a Rafting na Níle
5. Vodopády Sipi a Mt. Elgon
6. Kampala

Doplnkové služby

Komplexné CP ŠPORT
4,60 € /OS./DEŇ
Stopovanie goríl, Uganda
560,00 € /OS.

Vyberte si termín

Na vyžiadanie
0 / 12
2 090,00 €

Ďalšie informácie

ITINERÁR ZÁJAZDU:

1. deň: Odlet z Viedne

Odlet poobede z medzinárodného letiska Schwechat (Viedeň), prípadne iného letiska, podľa možností, prílet o polnoci do Kampaly, metropoly Ugandy, kde prenocujeme v hoteli. 

2. deň: Prílet do Entebbe

Prílet na medzinárodné letisko Entebbe, presunieme sa do Kampaly, metropoly Ugandy, kde si po náročnej ceste odpočinieme a prenocujeme v hoteli. 

3. deň: Jazero Bunyonyi

Po raňajkách sa vydáme na juh krajiny k Rwandským hraniciam a nasmerujeme si to k brehom jazera Bunyonyi, tam si prenajmeme loďku, ktorá nás prevezie na jeden z ostrovov. V areáli Supreme Adventure Park na nás čakajú prvé aktivity: lanový park v korunách stromov a zip-line cable ponad jedno z najhlbších jazier na svete. Navečeriame sa pri magickom západe slnka za jazerom a okolitými kopcami. 

4. deň: Jazero Bunyonyi, NP Queen Elizabeth

Doobeda nás čaká plavba po jazere, preskúmanie okolia (ostrovy, jaskyne) a pozorovanie vtákov. Na jazere Bunyonyi je najvyššia koncentrácia vtákov v celom regióne (okolo 1 000 druhov). Po skoršom obede sa vrátime na pevninu a vydáme sa do NP Queen Elizabeth, preslávenom najmä svjou veľkou populáciou slonov. Pri nočnom stopovaní zvierat sa pokúsime nájsť dravce a nočné živočíchy. Prenocujeme v autentických chatkách priamo v srdci parku, kde sa nám budú pred dverami prechádzať zvieratá.  

5. deň: NP Queen Elizabeth

Skoro ráno sa vydáme na ranné safari, zvieratá sú najaktívnejšie ráno, kým ešte nie je horúčava. Obed budeme mať v reštaurácii s nádherným výhľadom na Edwardovo jazero a na zvieratá (slony, byvoly, hrochy, antilopy) napájajúce a kúpajúce sa v ňom. Poobedie si môžete ochladiť v bazéne a podvečer absolvujeme plavbu loďou po Kazinga Channel, niekoľko kilometrov dlhom prírodnom kanáli, ktorý spája Edwardovo a Georgovo jazero. Táto aktivita patrí k top safari aktivitám v Ugande a počas nej sa nám naskytnú neopakovateľné výhľady na zvieratá, vodné vtáctvo a nádhernú prírodu. 

6. deň: Presun do Jinja

Ráno opustíme park a naprieč krajinou sa vydáme do mesta Jinja, ktoré leží na brehoch Viktóriinho jazera. Cestou pretneme rovník, kde sa krátko občerstvíme a naša cesta bude viesť aj cez hlavné mesto Kampalu, kde si vychutnáte pravý chaos afrického veľkomesta. 

 7. deň: Jinja

Tento deň sa bude niesť v znamení oddychu a aktivít. Bude možnosť jazdiť na koni po brehoch Nílu v krásnej prírode a cez okolité dedinky, jazdiť na štvorkolke, či skočiť si bungee jumping nad Nílom. Navštívime aj množstvo obchodíkov so suvenírmi, šatkami, obrazmi, či tradičným odevom a ochutnáme miestne špeciality.  

8. deň: Jinja - Rafting

Celodenný rafting v divokej vode Nílu. Rafting na Níle patrí k top 10 destináciám raftingu na svete. Adrenalínové pereje sa spájajú so scénickou plavbou po najdlhšej rieke sveta, oddychom, krásou okolia a dávkou skvelých zážitkov.   

9. deň: Vodopády Sipi

Skoro ráno sa vydáme k úpätiu Mt. Elgon na hranici s Keňou. Našou cieľovou destináciou sú vodopády Sipi, komplex vodopádov vysokých spolu vyše 200 metrov. Hlavný vodopád (100 metrov) si samozrejme zlaníme a prejdeme sa aj k tým ostatným. Počas celého výletu budeme mať čarokrásne výhľady z úpätia Mt. Elgon na široké planiny, ktoré sa
rozliehajú desiatky kilometrov ďaleko. Podvečer absolvujeme Coffee tour, kde nám miestni obyvatelia ukážu tradičný spôsob spracovania kávy, ktorú, samozrejme, aj ochutnáme a v prípade záujmu si môžeme pár balení aj kúpiť, čím podporíme lokálnu komunitu.   

10. deň: Vodopády Sipi - Kampala

Ráno ešte možnosť prenajať si horské bicykle a prejsť sa po okolí, alebo sa dať nahovoriť na lezenie po skalách, či si len tak užiť doobedie pri káve na terase s nádhernými výhľadmi na vodopády, prírodu a okolie. Po obede nás čaká cesta späť do Kampaly.  

11. deň: Kampala

Celodenná prehliadka rušnej Kampaly, kde navštívime známu Khaddáfiho mešitu, kráľovské hrobky, palác Lubiri a ďalšie zaujímavosti. 

12. deň: Odlet z Entebbe, prílet do Viedne

Nadránom odlet z letiska v Entebbe, prílet na Schwechat (Viedeň).

CENA ZAHŔŇA:

 • Spiatočnú letenku z Viedne v ekonomickej triede
 • Letiskové poplatky
 • Privátny transport 4x4 vozidlom v rámci celého zájazdu
 • Ubytovanie s raňajkami počas celého zájazdu
 • Vstupy do národných parkov so sprievodcami a aktivity v národných parkoch
 • Profesionálneho anglicky-hovoriaceho sprievodcu
 • Aktivity na jazere Bunyonyi: lanový park, zip-line cable a kánoe
 • Aktivity v NP Queen Elizabeth: nočná jazda za zvieratami, ranné safari, plavba loďou
 • Aktivity v Jinja: rafting, prenájom štvorkolky alebo jazda na koni (max. 3 hodiny)
 • Aktivity na Vodopádoch Sipi: zlanovanie vodopádov, lezenie po skalách, Coffee tour, prenájom horských bicyklov
 • Asistenčné služby CK BALOO

CENA NEZAHŔŇA

 • Vstupné víza do Ugandy (platia sa na mieste vstupu do krajiny, cena 50 USD)
 • Cestovné poistenie - nutné aj pripoistenie pre rizikové športy (možnosť priobjednať si)
 • Sprepitné
 • Povinné očkovanie proti žltej zimnici
 • Nápoje a stravu (okrem uvedeného)

__________________________________________________

N.B.: Pri návšteve Ugandy je povinné mať platné očkovanie proti žltej zimnici zaznamenané v medzinárodnom očkovacom preukaze. Odporúčame aj preventívne užívanie antimalarík počas zájazdu.

Cena pre deti do 12 rokov je na vyžiadanie.

V prípade záujmu o slovenského sprievodcu k tomuto zájazdu nás, prosím, kontaktujte.

Máte otázky? Spýtajte sa nás.

Podobné zájazdy

flagslovenský sprievodca
Thajsko, Malajzia, Singapur
Cesta naprieč juhovýchodnou Áziou
OD 2 390,00 € /OS.
flagslovenský sprievodca
Ukrajina
Černobyľ a Kyjev
OD 490,00 € /OS.
flagslovenský sprievodca
Juhoafrická republika, Namíbia, Botswana, Zimbabwe, Zambia
Od Kapského mesta až po Viktóriine vodopády
OD 3 990,00 € /OS.
flagslovenský sprievodca
Tanzánia
7 dní v divočine - SAFARI
OD 2 650,00 € /OS.

Prečítajte si

Rozhovor - letenkyzababku.sk

Prečítajte si super rozhovor, tentokrát nás vyspovedali z www.letenkyzababku.sk :) Klik sem dole https://www.letenkyzababku.sk/robi-sprievodcu-po-rwande-turisticky-poznam-rwandu-lepsie-ako-slovensko/

Dve tváre Zanzibaru

Jedna z obľúbených plážových afrických destinácií, Zanzibar, sa v poslednom čase stáva pomerne častou destináciou aj pre Slovákov. Posledné roky nás sem cestuje čím ďalej, tým viac. Nečudo, biele exotické pláže, kokosové palmy, tyrkysová farba Indického oceánu... Koho by to nelákalo? Asi každého, kto má rád plážové dovolenky. Je to výborná destinácia, ak vyberáte z afrických ostrovov. Uvidíte tu jedny z najkrajších pláží sveta, a zároveň pocítite tú skutočnú vnútrozemskú Afriku. Je tu tiež bezpečne a ani ceny piva nie sú najvyššie... V súčasnosti sa ale niekoľko vecí na ostrove podstatne mení. Severná časť ostrova je po väčšinu roka vypredaná, zatiaľ čo južná ostáva takmer prázdna. Severná časť, samozrejme, slušne profituje, úmerne k dopytu rastú aj ceny ubytovania a služieb, avšak ich kvalita pomaly zaostáva. Juh zase trpí nedostatkom hostí, rezorty pomaly začínajú chátrať, lebo na neustálu rekonštrukciu, aby držali tempo s často preceňovanými očakávaniami turistov. Často fungujú v obmedzenej prevádzke, čo najmarkantnejšie badať napríklad v menej rozmanitej ponuke jedla v reštaurácii. Aký je teda rozdiel medzi severom a juhom? Na severe sa nachádzajú dve najkrajšie pláže ostrova. To je Kendwa – jednoznačne top pláž na celom ostrove, za ktorou o veľa nezaostáva ani pláž Nungwi. Aby ste ma zle nechápali, pláže v ostatných častiach ostrova sú tiež nádherné, avšak mnohým ľuďom prekáža veľký rozdiel medzi prílivom a odlivom. Zatiaľ čo na Kendwe sa jedná sotva o zopár metrov, v niektorých častiach to je vyše kilometra. Ustúpený oceán vtedy odhalí koralové porasty, v malých jazierkach ostanú uväznené drobné rybky, miestni Zanzibarčania sa vydajú na „lov“ morských plodov. Pomedzi ostrovčeky malých koralov a morských porastov sa dá prejsť až ku koralovému útesu, do ktorého mohutne narážajú vlny oceánu. Táto scenéria má svoje obrovské čaro, avšak jednu veľkú nevýhodu – počas odlivu sa nedá kúpať a hostia si takmer polovicu dňa nemôžu užívať svoje výhľady „ako z katalógu“, kde si objednali vysnívanú dovolenku. Avšak dokonalá pláž má aj svoju daň. Na severe ostrova začína byť omnoho vyššia koncentrácia turistov, na ktorú sú ľudia zvyknutí z dovoleniek zo Stredomoria a súkromný juh často ľuďom prekáža aj v tom, že sa nudia opustených plážach či v rezortoch, okolo ktorých široko ďaleko nič nie je... Keď si turisti vyberú rezort na juhu, čo je častokrát aj kvôli nižším cenám, práve odtiaľ odchádzajú domov menej spokojní. Síce s perfektnými fotkami urobenými so smartfónmi bez potreby akéhokoľvek filtra, no v skutočnosti neodchádzajú vždy úplne nadšene. Kde je problém? Jednoducho pre seba netrafili ten správny typ dovolenky. Na Zanzibare totiž nie sú promenády, móla, obchodíky so suvenírmi a čínskymi produktami, zmrzlina na každom rohu, nafukovačky, balóniky a večerné flámovačky ako napríklad na ostrove Phi Phi v Thajsku. Každopádne, sever ostrova ponúka na zábavu a spojenie s ľuďmi viac možností ako juh. Preto by som pred cestou odporučil zvážiť, akú dovolenku si predstavujete a teda aj to, ktorú časť ostrova navštívite. Čo to teda je exotická dovolenka? Je to o destinácii, kde nie je veľa ľudí, kde si dokonale oddýchnete, kde sú prázdne pláže, autentický rezort priamo na pláži a absolútny pokoj v hojdacej sieti pod kokosovou palmou, kam vám nosia koktejlíky a tropické ovocie. A presne toto je juh ostrova, ktorý pripomína pôvodný Zanzibar. Ešte nedávno bol podobný aj sever, no v súčasnosti mi občas pripomína skôr krajšie stredomorské pláže. Naše tipy a rady na Zanzibar: Ak máte radi plnšie a živšie pláže, kde je viac ľudí a zábava, tak si rozhodne vyberte sever Zanzibaru. Ak túžite mať kľud od „beach boys“ a dokonale si od všetkého oddýchnuť, alebo prežiť dovolenku najmä s rodinou, tak si hľadajte svoje miesto na juhu ostrova. Zanzibar má tú obrovskú výhodu, že okrem nádherných pláží (či už s odlivom alebo bez) ponúka naozaj pestré možnosti dobrodružných aktivít. Určite preto neseďte celú dovolenku iba v rezorte, ale naplánujte si niekoľko fakultatívnych výletov. Či už to bude šnorchlovanie a morské safari, prechádzka medzi opicami v Jozani Forest, spoznávanie korenín a miestneho spôsobu života na Spice Tour, dúšok histórie a kultúry počas City Tour v Stone Town, pozorovanie delfínov, romantická plavba na ručne vyrobenej plachetničke Dhow pri západe slnka, alebo brázdenie po ostrove na prenajatej Vespe a hľadanie neobjavených zákutí Zanzibaru. To všetko Vám môže spraviť nezabudnuteľnú dovolenku v exotike aj bez pouličných stánkov a promenád preplnených turistami. A ak aj túžite po suveníroch, v Stone Town je aj pekná promenáda s čarovným lokálnym pouličným trhom. Mimochodom, toto miesto by som určite zaradil medzi povinné jazdy na Zanzibare. Samozrejme, ako sa hovorí, sto ľudí, sto chutí. Je teda úplne v poriadku, že každý má rád niečo iné. Čo sa ale týka výberu dovolenky, treba si vopred poriadne rozmyslieť, čo vlastne očakávame, aby sme si vybrali miesto, kde sa budeme cítiť dobre. Najdôležitejšie je sa niekde vybrať a užiť si to. Autor: Zoltán Komlósi

Niekoľko dôvodov prečo navštíviť Namíbiu

Vidieť v jednej krajine piesočné duny a more, to nie je až také výnimočné. Avšak, vidieť duny hneď vedľa oceánu a k tomu o pár metrov krásnu rozľahlú savanu s pobehujúcou divkou zverou – to už nenájdete hocikde. Práve takáto nádherná je Namíbia. Namíbia sľubuje dobrodružstvo a až gýčové výhľady. Táto obrovská a očarujúca krajina ponúka nezabudnuteľné zážitky. Jediné riziko, ktoré nastáva je, že sa sem budete chcieť ešte vrátiť. Určujúcou črtou krajiny je Namib, najstaršia púšť na svete, ktorá vedie celých 1.500 km vedľa pobrežia Atlantiku. Niektoré z najdramatickejších a napínavo vzdialených miest na planéte sa nachádzajú práve tu. Oslnivé duny Sossusvlei (najväčšie duny na svete), Fish River Canyon – najhlbší kaňon v Afrike a druhý najväčší na svete hneď po Grand Canyon. Jedinečný Namib Sand Sea a najviac výnimočná hviezdna nočná obloha nerušená žiadnym umelým svetlom. NP EtoshaNamíbia je tiež jedným z najlepších miest na svete, kde sa dá vidieť divoká zver. Krajina je domovom najväčšej populácie voľne žijúcich čiernych nosorožcov na svete, čo je ohrozený druh. Môžete tiež natrafiť na tmavovlasé, púšti prispôsobené levy, cválajúce stáda Hartmannovej horskej zebry, strakaté a hnedé hyeny, žirafy, slona prispôsobeného púšti, striebristých oryxov (Namíbske národné zviera). Namib Sand SeaNachádza sa na južnom pobreží Atlantiku. V národnom parku Namib-Naukluft, čo je najväčší park v Afrike. Namib Sand Sea, ktoré pokrýva viac ako 3 milióny hektárov, je jedinou pobrežnou púšťou na svete s krásnym červeným pieskom padajúcim až k skutočným vlnám oceánu. Púšť je miestom, kde sa rozprestiera prírodná krása zložená z dvoch dunových systémov, starobylé duny prekrývajú mladšie aktívnejšie duny. Pozorovať západ slnka na tomto prekrásnom mieste vo vás vyvolá nádherné emócie. Skalnaté kopce, pobrežné plochy, vyprchané rieky a lagúny, ktoré dotvárajú atmosféru krajiny počas dňa a v noci dokreslí nočná obloha južnej pologule dokonalý obraz. Viac ako polovica zvierat žijúcich v tejto púšti (300 druhov celkovo), nežije nikde inde na svete. Dá sa tu nájsť aj rastlina Welwitschia a dunná kôra. Namib Sand Sea je neuveriteľne suchá a jej primárnym zdrojom vody je hmla. Sossusvlei dunySossuvlei je najznámejším turistickým miestom v Namíbii, ktoré sa nachádza v národnom parku Namib-Naukluft. Veľká, biela, soľná a ílovitá pláň, lemovaná desiatkami prekrásnymi hrdzavo sfarbenými dunami. Tieto duny sú jedny z najvyšších na svete a sú súčasťou jedného z najstarších a najsuchších ekosystémov na zemi. Príroda neustále vytesáva túto krajinu. Vietor formuje kontúry dún, pričom sa ich farba mení z okrovej na leštenú pomarančovú až ohnivú červenú v priebehu dňa a dosahuje vrchol svojej brilancie tesne po východe slnka. Pláň zostáva suchá najviac v dôsledku púšte Namib. Sossusvlei, znamená „dead-end march“ alebo „posledný pochod" a je miestom, kde sa duny stretávajú a bránia ďalšiemu toku rieky Tsauchab. Počas očakávaného obdobia dažďov rieka napĺňa planinu a vytvára éterické sklovité jazero, v ktorom sú odrazy okolitých dún – krásne divadlo. Najvyššia duna sa nazýva Big Daddy (Veľký otec) a meria 325 metrov od spodu na vrchol. Pešia turistika je výzva, ale určite stojí za to! Fotografie z tejto prechádzky nepotrebujú žiadne filtre a predsa sú prenádherné. V krajine sa nachádza ešte mnoho ďalších zaujímavostí a aktivít. Tulene v Cape Cross, niekoľko tisícročné maľby v Twyfelfontein, plavba loďou po atlantiku za pelikánmi, v niektorých mesiacoch sa dajú pozorovať veľryby, jazdiť v púšti na ťave alebo na štvorkolkách. A čerešnička na torte je počas celého tripu skvelá gastronómia, kde môžeme ochutnať steaky z rôznych antilop, zebry a krokodíla. Neváhajte a vydajte sa s nami spoznať túto africkú rozmanitú krajinu – Namíbu. Autor. Zoltán Komlósi